Matura Międzynarodowa (dalej „Matura IB”) – egzamin, którego zdanie potwierdza dyplom IB (International Baccalaureate), wydany przez organizację International Baccalaureate Organization w Genewie;
Uwaga: dyplom matury międzynarodowej można uzyskać wyłącznie po ukończeniu programu prowadzonego przez jedną z certyfikowanych szkół, których listę można znaleźć na stronie organizacji: www.ibo.org
a) Wynik z matury IB z danego przedmiotu zdawanego na poziomie HL jest traktowany jako wynik na poziomie rozszerzonym. Wynik wyrażony w skali od 1 do 7 będzie przeliczany na punkty według tabeli:
b) Wynik z matury IB z danego przedmiotu zdawanego na poziomie SL jest traktowany jako wynik na poziomie podstawowym. Wynik wyrażony w skali od 1 do 7 będzie przeliczany na punkty według tabeli:
Kandydat z maturą IB ubiegający się o przyjęcie na studia z tokiem nauczania w języku polskim
- w terminie rejestracji jest zobowiązany:
- założyć konto ERK w systemie rekrutacji on-line dostępnym na stronie internetowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
- wypełnić i zatwierdzić znajdujący się w systemie ERK elektroniczny formularz rejestracyjny, w tym w szczególności:
- wybrać formę studiów oraz ich kierunek
- wpisać oceny z wymaganych przedmiotów uzyskane w trakcie egzaminu maturalnego.
- wpłacić opłatę rekrutacyjną
- załączyć zaświadczenie o znajomości języka polskiego na poziomie B2 – WYŁĄCZNIE w przypadku kandydatów z maturą IB, którzy ukończyli szkołę średnią poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
- po znalezieniu się na liście osób zakwalifikowanych na studia należy, w wyznaczonym przez GUMed terminie (podanym na każdej kolejnej opublikowanej liście), dostarczyć do Działu Rekrutacji w ramach wymaganych dokumentów – oryginalne zaświadczenie z Liceum Ogólnokształcącego o wynikach z egzaminu maturalnego IB podpisane przez koordynatora programu, a niezwłocznie po otrzymaniu, oryginalne świadectwo maturalne IB:
Matura Europejska (dalej „Matura EB”) – egzamin, którego zdanie potwierdza dyplom EB (European Baccalaureate), wydany przez Szkoły Europejskie zgodnie z Konwencją o Statucie Szkół Europejskich sporządzoną w Luksemburgu dnia 21 czerwca 1994 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 3, poz. 10);
a) Wynik z matury EB z danego przedmiotu zdawanego na poziomie rozszerzonym (realizowany w zakresie 4-5 godzin tygodniowo) wyrażony w skali liczbowej od 1 do 10 będzie przeliczany na punkty według zasady:
[wynik matury EB/10] x 100 = liczba punktów rekrutacyjnych.;
b) Wynik z matury EB z danego przedmiotu zdawanego na poziomie podstawowym(realizowany w zakresie 2-3 godzin tygodniowo) wyrażony w skali liczbowej od 1 do 10 będzie przeliczany na punkty według zasady:
[wynik matury EB/10] x 60 = liczba punktów rekrutacyjnych.;
Kandydat z maturą EB ubiegający się o przyjęcie na studia z tokiem nauczania w języku polskim
- w terminie rejestracji jest zobowiązany:
- założyć konto ERK w systemie rekrutacji on-line dostępnym na stronie internetowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
- wypełnić i zatwierdzić znajdujący się w systemie ERK elektroniczny formularz rejestracyjny, w tym w szczególności:
- wybrać formę studiów oraz ich kierunek i tryb
- dostarczyć do Działu Rekrutacji uwierzytelnione świadectwo maturalne EB – punkty rekrutacyjne zostaną wprowadzone do systemu ERK przez pracowników Działu Rekrutacji GUMed.
- wpłacić opłatę rekrutacyjną
Powyższe informacje stanowią jedynie ogólną informację mającą służyć wstępną pomocą kandydatom i mogącą zawierać niezamierzone błędy pisarskie, dlatego należy każdorazowo zapoznać się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji zawartymi w Uchwale Senatu precyzującej warunki i tryb rekrutacji na dany rok akademicki opublikowanej na stronie Akty prawne
W celu potwierdzenia czy kandydat spełnia kryteria rekrutacyjne prosimy o kontakt z
Działem Rekrutacji