§ 59a
1. Egzaminy wstępne w celu sprawdzenia wiedzy w zakresie niezbędnym do podjęcia studiów na określonym kierunku, poziomie i profilu lub uzdolnień artystycznych, sprawności fizycznej lub szczególnych predyspozycji do podjęcia studiów na określonym kierunku, poziomie i profilu będą przeprowadzane przez Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne, które mogą korzystać ze wsparcia Wydziałowych Komisji Egzaminacyjnych powołanych przez Rektora.
2. Egzaminy wstępne organizowane zgodnie z ust. 1 dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na kierunki objęte limitem przyjęć dla cudzoziemców na studiach jednolitych magisterskie i pierwszego stopnia, mają formę egzaminu ustnego – rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim.
3. W postępowaniu kwalifikacyjnym kandydaci na jednolite studia magisterskie i studia pierwszego stopnia objęte limitem przyjęć dla cudzoziemców z tokiem nauczania w języku polskim mogą otrzymać maksymalną liczbę punktów:
1) za wyniki na świadectwie maturalnym max. 60 pkt, (za każdy z 2 przedmiotów wymaganych w postępowaniu kwalifikacyjnym maksymalnie po 30 pkt);
2) ocena z egzaminu wstępnego – rozmowy kwalifikacyjnej max. 40 pkt, (wymagane min. 24 pkt), w tym:
a) Zakres przedmiotów wymaganych dla danego kierunku (z zakresu studiów szkoły średniej) – (max. 30 pkt, wymagane min. 18 pkt),
b) Umiejętności miękkie i motywacja do podjęcia studiów – (max. 10 pkt, wymagane min. 6 pkt).
4. Przedmioty wymagane w postępowaniu kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów jednolitych magisterskich i pierwszego stopnia objęte limitem przyjęć dla cudzoziemców są takie same jakie obowiązują kandydatów z obywatelstwem polskim.
5. W uzasadnionych przypadkach Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna może zadecydować o przeprowadzeniu egzaminu za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.